צילומי פה הם חלק בלתי נפרד מההליך של טיפולי השיניים. רופא השיניים צריך לקבל את התמונה הכללית של השיניים לרבות מצב החניכיים, השורש, והזוית של כל שן. כיוון שהגישה לפה מוגבלת עבור רופא השיניים הוא נעזר בצילומי פה מסוגים שונים על מנת להחליט מהי דרך הטיפול המתאימה ביותר. ישנם סוגים שונים של צילומי פה ובניהם צילום פנורמי, צילום פריאפיקלי, צילומי הדמייה ועוד. רופא השיניים יקבע איזה סוג של צילום נדרש לו וזאת כדי שיוכל לקבוע את סוג הטיפול המבוקש.

צילום_פה

סוגי צילומי פה

צילומי הפה מתבצעים תוך שימוש בטכנולוגיית צילום רנטגן או צילומי הדמיית CT. בין הצילומים אשר מתבססים על טכנולוגיית רנטגן יכול רופא השיניים לשלוח את המטופל לבצע צילום פריאפיקלי, סטטוס, פנורמי, צפלומטרי וצילומי נשך. נוסף לצילומי הרנטגן השונים ישנן גם הדמיות המתבצעות דרך שימוש בטכנולוגיית CT כמו למשל הדמיית לסט.
המטרה העיקרית של הסוגים השונים של צילומי הפה היא להעניק למטופל את הטיפול המתאים לו במינימום כאב או זמן החלמה. ככל שלרופא השיניים יש את המידע הנדרש לו בדיוק לטיפול כך הוא יכול להכין את המטופל ולבצע טיפול במינימום כאב. תכנון הטיפול הנכון יכול להתבצע רק במידה ולרופא יש את כל הנתונים הנדרשים לו.

בטיחות הצילום

הצילומים הם חלק בלתי נפרד מהאבחון של מצב הפה והלסת. הרופא שולח את המטופל לבצע את הצילום (או מבצע אותו במרפאה) כדי שיוכל להחליט איזה טיפול לבצע כשהמטרה היא לבצע את הטיפול ביעילות ובמינימום כאב ותקופת החלמה עבור המטופל.
הרופא שולח את המטופל לבצע צילומים אשר בטוחים לחלוטין לביצוע. שלא כמו בעבר הרחוק שמכונות הרנטגן שלחו קרינה עוצמתית מאד, היום הקרינה היא מינימלית ובעת צילום מסתירים את איברי הגוף על מנת שלא לחשוף אותם לקרינה מיותרת. הצילומים כולם מתבצעים במהירות ואינם כואבים. לעיתים עשוי המטופל לחוש אי נעימות למשך מספר רגעים בלבד.

מצלמה לצילומי פה

עוד על צילומי שיניים באזור נתניה בעמוד הבית