צילום פניםבתחום רפואת השיניים ישנם מתקנים שונים ועזרים שמאפשרים לרופאי השיניים לתכנן את אופן העבודה שלהם. אחד מהצילומים אשר מאפשרים לרופאי השיניים לתכנן כראוי את צילום השיניים הוא צילום פנים.
צילומי פנים אלו צילומים דיגיטליים ולרוב הם משמשים לפעולת יישור השיניים. התוצאה של הצילומים נותנת לרופא השיניים המחשה ויזואלית של מצב כל שן, להכין את תוכנית הטיפול ולאחר ביצוע הטיפול מאפשרים צילומי הפנים להשוות בין המצב לפני הצילום לבין המצב אחריו.

צילום הפנים

במידה ורופא השיניים רוצה לקבל מידע מקיף אודות הלסת הוא יפנה את המטופל לבצע צילום פנים. הצילום יתן לרופא נתונים רבים וזאת במטרה לתכנן את אופן הטיפול. שלב התכנון חשוב ממספר סיבות, הוא מאפשר לרופא לדעת לקראת מה הוא עומד ומאפשר גם למטופל להתכונן לטיפול. אם הטיפול דורש לדעת הרופא זמן התאוששות או אם הוא ארוך במיוחד ודורש למשל מספר טיפולים ברצף, יוכל המטופל להתכונן לכך. כשהמטופל יודע שדרוש לו זמן להתאוששות לאחר הטיפול, הוא יוכל להכין לכך את סביבתו ובמידת הצורך גם להודיע על היעדרות מהעבודה.
צילום הפנים אינו כואב ואינו פולשני ואין למטופל מה לחשוש ממנו. הצילום נותן לרופא מקסימום מידע אודות מצב הפה והלסת ובהתאם לכך הוא יבצע את ההחלטה על אופי ומשך הטיפול.

הטיפול שיניים

רופא השיניים לא יכול לראות את מצב הפה במלואו מבלי להשתמש בצילום זה או אחר. הצילום נותן לרופא את התמונה המלאה, מאפשר לו לתכנן את הטיפול וגם משתמש בצילום תוך כדי הטיפול על מנת לדעת בכל רגע נתון שהוא נמצא במקום הנדרש וכי הפעולה אותה הוא מבצע היא הפעולה המדוייקת.

השוואה

רופא השיניים רוצה לדעת כי כל העבודה בוצעה כראוי וכשיש לו צילום פנים הוא יכול להשוות בין המצב שהיה לפני שהחל את הטיפול לבין המצב של השיניים לאחר שהטיפול הסתיים. המטרה של הצילום היא גם לתת אינדיקציה לרופא של המצב הנוכחי והשימוש הוא לפני הטיפול, במהלכו ולאחריו. מצלמה לצילומי פנים
הצילום אינו כואב ואינו מסוכן למטופל ולכן לא פעם מבצעים גם צילום לאחר גמר הטיפול וזאת כדי לראות שהטיפול בוצע במלואו ואין צורך לבצע פעולות נוספות. כאשר הרופא מסתכל על השיניים מבלי שיש לו צילום או אמצעי הסתכלות אחרים, הוא יכול לראות אך ורק את המצב החיצוני. כאשר יש לרופא צילום הוא יוכל לדעת גם מה קורה בסביבה של כל שן, בשורש ובכתרים.

עוד על צילומי שיניים בנתניה בעמוד הבית